esmaspäev, 31. märts 2008

Wakusei daikaijû Negadon (2005)

Negadon The Monster From Mars

Marsi terraformimisel leitakse kummaline asjandus mis trooja hobusena toimetatakse maale mille orbiidil asjandus koos kosmoselaevaga keset Tokyot mahasajab ja kummaliseks hiiglaslikuks robotiks/koletiseks osutub. Koletisele astub omakorda vastu vana teadur enda ehitatud hiigelrobotiga. Sellise monstrumiloo ümber oli igalhuhul ehitatud kena 27 minutiline 3D animatsioon mis pakkus hüva silmailu. Meeldis ka see ,et poldud toonitud animatsiooni mitte sinakaks nagu tänapäeval kombeks vaid hoopis kollakaks mis jättis vanema luitunud aurupungiliku mulje.

7/10

pühapäev, 9. märts 2008

Burial Ground (1981)

Film oli internetis mainitud ka kui Zombie 3 mis tekitas korraks pisut segadust ,et kas seos on ka Zombi 2 ning Lucio Fulciga kuid paistab ,et siiski mitte. Zombid on küll grimeeritud ja meisterdatud samas stiilis, nii ussitavaid zombisid olen varem vaid tolles filmis näinud. Sisu ikka see ,et hulk paarikesi sõidab seksi eesmärgil üksikusse mõisa maal kus aga üks habemik arheoloog on ebasurnud enda koopast välja lasnud. Filmi zombid on ühed arukamad mida ma ise siiani näinud olen. Tööriistade oskuslik kasutamine, ründetaktika ning rammimispalgi kasutuselevõtt ja osav lõks mis ühele mõisatöötajale seati ning isegi täpsust suutsid naelaga visata. Inimesed samas olid tasakaaluks jälle ääretult lollid. Terve film tundus ei suudetud taibata ,et pea hävitamine peatab zombi ning järjekindlalt peksti - tulistati neid kõhtu, selga. Näiteks üks tegelane üritas alguses taburetijalaga zombile vastu õlgu taguda ning seejärel ebasurnut kägistada no tore. Kui leiti hea terariist näit mõõk siis peale zombi tapmist visati see kui tarbetu ese võssa ning pandi jooksu. Autod millega saabuti unustati kiiresti ning pandi jooksu üle looduskauni maastiku teab kus suunas. Ash oleks mootorsaega poole tunniga platsi puhtaks teinud. Üks tegelane tasub muidugi äramärkimist, kes tundub ka teistele sama filmi vaatajatele meeldis. Nimelt pigem kääbust meenutav väga hirmutava näoga poisike kes nägi nii elava kui zombina üsnagi ühesugune välja. Uhh tema oli tõesti päris sõge kuju peab mainima.

Arukate zombidega seoses siin filmis meenus Maniakkide tänava lugu Nekromandi kombel kus tegutses üks üsnagi arukas ja luuletav zombi ning mille peale seda filmi üle lugesin. Hea loo saaks arvatavasti ühe mõnusa omapärase horrori jaoks sealt.

4/10

Sukiyaki Western Django (2007) ja Django (1966)

Lucky me! SUKIYAKI WESTERN DJANGO on Miike esimene ingliskeelne täispikk film, ehkki kiiksuga - jaapani näitlejad räägivad inglise keelt veidras foneetilises versioonis. Miike lisab kompotti oma tavapärase visuaalse uljuse ning Quentin Tarantino, ise suur spagettivesternide fänn, esineb püstolikangelase kõrvalrollis. Ehkki esmalt näib filmi peamiseks mõjutajaks olevat Sergio Leone, on SUKIYAKI WESTERN DJANGO inspiratsiooni saanud peamiselt režissöör Sergi Corbucci - sageli "teiseks Sergioks" hüütud - sürrealistlikust ja verisest "Django'st". Miike lahkab ja tükeldab žanri ameerika-barokk-kabuki stiilis - budistlikud templid seisavad kõrvuti saloonidega, revolvrivöödelt kõlguvad samuraimõõgad ning sake voolab koos verega.

Sellise ilusa teksti võib leida poff'i veebist igaljuhul. Väga punk film sellesmõttes küll ,et western jaapanlastega. Alternatiivajalugu justkui kus jaapanlased on avastanud ameerika esimesena ja sinna enda koloonia rajanud. Tarantino tegi üsnagi väikse kuid lõbusa osa (nagu ikka) lastes paar tüüpi maha ning õpetades Django vanaemale suppi keetma. Esmapilgul ei aimanudki ,et asi seotud selle 1966a Django'ga kuid tasapisi hakkas meenuma (eriti kui kuulipilduja välja ilmus) ning lõpus öeldi ka ära ,et eel-lugu niiöelda siis. Lugu tiirles peamiselt kahe jageleva gängi, linnakesse peidetud varanduse ning linna saabunud relvakangelase ümber.

9/10

Django (1966) Peale Sukiyaki Western Django oli juba suur hoog sees westerni teemaga ning leidsin üles plaadi ka vana Djangoga ning kuna ma mitte halligi sellest ei mäletanud siis sai peale lükatud loogilise järjena. Ja polnud põrmugi halvem. No eriti muidugi lõpp kus surnuaia lahing oli üsnagi huvitavalt lahendatud ja see Django väike kirst mida ta alati endaga kaasas kandis oli tõesti lahe ning nüüd oli eriti hea vaadata ka kui teadis nö eelnevat lugu sellega. Sisust niipalju et Django saabub koos enda sõbraga kirstus arveid õiendama punast värvi armastava KKK liidriga ning sellekõrvalt üritab ka mehiklaste abil rikastuga. Peaegu samapöörane film kui selle uusversioon ja koos vaadates on mõju kindlasti suurem.

9/10

westernid ruulivad!