pühapäev, 9. märts 2008

Sukiyaki Western Django (2007) ja Django (1966)

Lucky me! SUKIYAKI WESTERN DJANGO on Miike esimene ingliskeelne täispikk film, ehkki kiiksuga - jaapani näitlejad räägivad inglise keelt veidras foneetilises versioonis. Miike lisab kompotti oma tavapärase visuaalse uljuse ning Quentin Tarantino, ise suur spagettivesternide fänn, esineb püstolikangelase kõrvalrollis. Ehkki esmalt näib filmi peamiseks mõjutajaks olevat Sergio Leone, on SUKIYAKI WESTERN DJANGO inspiratsiooni saanud peamiselt režissöör Sergi Corbucci - sageli "teiseks Sergioks" hüütud - sürrealistlikust ja verisest "Django'st". Miike lahkab ja tükeldab žanri ameerika-barokk-kabuki stiilis - budistlikud templid seisavad kõrvuti saloonidega, revolvrivöödelt kõlguvad samuraimõõgad ning sake voolab koos verega.

Sellise ilusa teksti võib leida poff'i veebist igaljuhul. Väga punk film sellesmõttes küll ,et western jaapanlastega. Alternatiivajalugu justkui kus jaapanlased on avastanud ameerika esimesena ja sinna enda koloonia rajanud. Tarantino tegi üsnagi väikse kuid lõbusa osa (nagu ikka) lastes paar tüüpi maha ning õpetades Django vanaemale suppi keetma. Esmapilgul ei aimanudki ,et asi seotud selle 1966a Django'ga kuid tasapisi hakkas meenuma (eriti kui kuulipilduja välja ilmus) ning lõpus öeldi ka ära ,et eel-lugu niiöelda siis. Lugu tiirles peamiselt kahe jageleva gängi, linnakesse peidetud varanduse ning linna saabunud relvakangelase ümber.

9/10

Django (1966) Peale Sukiyaki Western Django oli juba suur hoog sees westerni teemaga ning leidsin üles plaadi ka vana Djangoga ning kuna ma mitte halligi sellest ei mäletanud siis sai peale lükatud loogilise järjena. Ja polnud põrmugi halvem. No eriti muidugi lõpp kus surnuaia lahing oli üsnagi huvitavalt lahendatud ja see Django väike kirst mida ta alati endaga kaasas kandis oli tõesti lahe ning nüüd oli eriti hea vaadata ka kui teadis nö eelnevat lugu sellega. Sisust niipalju et Django saabub koos enda sõbraga kirstus arveid õiendama punast värvi armastava KKK liidriga ning sellekõrvalt üritab ka mehiklaste abil rikastuga. Peaegu samapöörane film kui selle uusversioon ja koos vaadates on mõju kindlasti suurem.

9/10

westernid ruulivad!

1 kommentaar:

Ove ütles ...

Aga kolmas film?
Tollest tahaks ka midagi teada...:P