kolmapäev, 19. detsember 2007

Steampunk Star Wars

Pole tegelikult eriline Sarwarsi fänn, küll aga aurupungi. Pildid virutatud ericpoulton.blogspot.com Ja lisaks annab vaadata veel http://forums.cgsociety.org/

pühapäev, 9. detsember 2007

Spoorloos (1988)

Noored Rex ja Saskia on puhkusereisil Prantsusmaal. Teel aga ühes bensiinijaamas Saskia kaob ja ka tema otsingud osutuvad tulutuks. Rex aga kulutab järgnevad kolm aastat püüdes teda leida kaasates sellesse ka meediat. Ühelhetkel hakkab ta aga saama postkaarte Saskia röövijalt kes soovib temaga kohtuda ,et seletada mis siis ikkagi toimus.

Tegemist pole klassikalise horroriga. Midagi verist ei ole ega tule (loodan ,et see nüüd väga spoiler polnud) Samas minuarust oli see üks hirmutavam ja häirivam film mida pikka aega näinud. Paraleelselt näidatud keemiaõppejõu Raymondi kes Saskia kadumise taga üllatuseks mitte ei riku pinget vaid tõstab seda veel mitu levelit kõrgemale. Veel oli kummalisel kombel Saskia kadumine ja Rexi teadmatus mulle isegi häirivam/painajalikum kui lõppulahendus kuigi see oli ka väga karm. Ma ei ole nõus nendega kes seda ei pea õudusfilmiks ja arvan ,et selline film ongi tõeline! horrofilm. Tavaline õudus ja slasher kipub ju pigem musta komöödia nurka liikuma.

Filmis olevat ka ameerika versioon kuid ei usu ,et seda vaatama hakkan. Arvan ,et märulirohkem versioon sellest oleks täielik pettumus ja tujurikkuja.

9/10

Behind the Mask : The Rise of Leslie Vernon

Lühidalt dokumentaalfilmi meeskond saab erakordse võimaluse käia kaasas koos ehtsa noore sarimõrvariga nimega Leslie Vernon. Tutvuda tema töövõtetega nagu ohvrite valmimine, toimumiskoha ettevalmistus, relvade valimine, meik, lõputwisti leiutamine ja palju muud. Paljud tavalise teen-slasheri saladused saavad siin paljastatud ja mitmete horrori klisheede tagamaad lahtiseletatud. Sarimõrvari töö pole naljategemine vaid vajab tõsist pühendumist, enda arendamist nii vaimselt kui füüsiliselt ja nädalaid ettevalmistusi ,et enda suurel ööl saaks täielikult särada. Paraleelselt näidatakse kuidas see kõik paistab tavalisele noortekambale keda sarimõrvar kimbutab. Suurepärane film hea huumoriga ja täiesti andestatav ka kerge etteaimatavus.

Üks hea film mis parandas tunduvalt tuju peale hulga saasta vaatamist. Film mis avastatud tänu trashile taaskord. Arvan ,et horrori sõbrale kohustuslik vaatamine. Jason, Freddy, Myers. We All Need Someone To Look Up To. 9/10

D-War (2007)

Püha taevas mis see nüüd oli. Nii halba asja pole ikka ammu näinud ja nagu ,et halba mitte heas mõttes vaid ikka halba väga väga halba. Ma vist poleks lõpuni vaadanud ja peale 15minutit ise kinni pannud kui poleks mõningaid sõpru veel olnud vaatamas ja koos nendega sai vähemalt huumorinurgast asja võetud. Raketiheitjatega dinosaurused, gandalf lendab orcide kamba kohal, must rüütel lasermõõgaga, boa versus anaconda jms. King kongi tegid suured ussid ka vahepeal. Maduussil oli kombeks ka pidevalt undama hakata kui enda saagi kätte sai nii ,et see sääred sai ikka ja jälle teha. Ning lõpus lihtsalt võttis uss siniseks palliks moondunud tsiki hambusse ja lendas kuupeale jättes petta saanud noormehe lolli näoga järgi vahtima. Loodan ,et vähemalt filmi tegijatel oli endil lõbus.

Ei taha rohkem mõelda ega kirjutada. Poster oli tegelt ilus. Halba filmi peab ka vahepeal vaatama ,et oskaks häid hinnata rohkem! 0.5/10

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Juhtus tuttava kaudu sellise sarja piloot osa siis kätte. Nagu arusaan siis pole veel esimese hooaja tegemiseni jõutudki. Loodan ,et ei jõutagi

A modern-day warrior and single mom hides from a government out to get her and her teenage son. Ühesõnaga tegevus toimub peale Terminaator2'te ja enne kolmandat osa. Üritatakse pigistada välja viimast mida annab klassikust. On näha ,et tsenaristid streigivad kuna piloot osa on võtnud praktiliselt sisu Terminator 2 filmist ja sellest hädapärast midagi kokku pusinud.

Paar veel meeldejäänud fakti. Esimeseks: kui varem oli terminaator üsna karm jurakas kellele tuli nalju raske vaevaga õpetada siis nüüd on skynet leidnud ,et huumorimoodulit tuleb täiendada ja masinad üritavad iga hetk kildu rebida. Teiseks on Sarah Connor minuarust pigem nagu vanem õde poisile ja kolmandaks teismeline tibi terminaatoriks? Et kui Arnoldi oli isaks tüübile nagu term2 öeldi siis nüüd saadeti tüdruksõber ka ?! Neljandaks Mardi plastmassist oranzide kuulidega tulistav mängupüstol tundus ka realistlikum kui filmis kasutatud.

vältida, vältida, vältida 1/10

esmaspäev, 3. detsember 2007

Superid, vesternid ja staarid H.Palamets 1972

Juhtus riiulilt midagi otsides see raamat hoopis kätte. Ja hakkasin siis sirvima. Kui ma veel poisike olin :) lugesin seda raamatut väga ahnelt. Rääkis teos ju filmidest mida tollal telekas tegelt ei näinud ja olles lõunaeestlane siis soomet ei saanud ka näha. Imestama pani esiteks autor. Kust Hillar Palamets sai 70nendate alguses kätte neid rajataguseid kommertsfilme niipalju. Kas ikka tõesti tegemist SELLE Hillar Palametsaga? Minule igaljuhul mõjus kõik see laitmine ja mahategemine ning kritiseerimine just vastupidi kunagi väga tõmbavalt ja ahvatlevalt. Käsitleb ta raamatus nii kõrge eelarvelisi teoseid kui vesterne, horroreid, spioonikaid, ulmekaid ja JAH isegi pornost tuleb juttu. Suurepärane teos oli igaljuhul praegugi. Lugesin küll vaid ainult horrori osa üle nüüd aga soovitan igaljuhul huumori mõttes juba kuid minuarust ka informatiivne teos üsnagi :) Rajatagune kommerstfilm ei ole meie kinodes küll eriti sagedane, kuid see-eest küllaltki pealetükkiv külaline. pikemalt tseremoonitsemata haarab ta endale rohkesti ekraaniaega ja ruumi, pakkudes sageli tehniliselt täiuslikus pakendis esteetilist ersatskaupa. Osale meie kinokülastajatest on värvilised ja laiekraanilised kommertspildid muutunud omamoodi maiuspalaks, mida valikuta ahmides hüljatakse uudset vormi otsivad või mõttepinget nõudvad tõelised kunstiväärtuslikud filmid. Järgnevatel lehekülgedel püüame heita põgusat pilku kodanliku kommertskino kulisside taha, et tutvuda seda laadi filmide valmistamise ja levitamisega, nende filmide mõningate liikide ja tüüpidega, vaataja kinnomeelitamise ning mõjutamise võtetega. Kui seejuures peaksid mõne lugeja illusioonid hiilgavast rajatagusest filmimaailmast mõnevõrra mõranema, senine vaimustus "hästi ilusatest ning põnevatest filmidest" asenduma kainema suhtumisega, siis palume juba ette vabandust - käesoleva raamatukese eesmärk on juba selline. Monstrumid eelistavad nägusaid neide. USA filmis 'Tarantula' (1955) tullakse hiidämblikuga toime üksnes tänu reaktiivpommitajatele ja napalmile. James Bond - Tema Kuningliku Kõrguse salateeninstuse agent 007.

pühapäev, 2. detsember 2007

Mononoke-hime (1997)

Tundub olevat üks kõige laiemalt tuntud anime. Vähemalt paljud mu tuttavad kui jutuks tulnud anime on hakanud õhinaga Mononokest rääkima. Üldiselt kui millegist räägitakse liiga palju mõjutab see mind kergelt peletavalt ja eks see võibolla oli üks põhjus miks läks nii kaua enne kui ise selle multika äravaatasin. Filmi peategelane Ashitaka saab endale külge needuse kui tapab enda küla rünnanud kurjast vaimust vaevatud metsea-jumala. Et needus levib mööda teda pisitasa edasi ning arvatavasti muutub ükshetk ka surmavaks lahkub Ashitaka külast ja suundub otsima ravi. Otsides põhjust miks seajumal ise oli needuse saanud satub ta rauamaagi rikka mäe lähistele ehitatud asulale nimega raudlinn kus kaevandatakse maaki ning valmistatakse püssirohtu ja püsse karmi naisvalitseja käeall. Metsaelajatele ning nende jumalatele asi eriti ei meeldi ning nad üritavad kasutada iga võimalust ,et inimeste tegeuvst takistada. Samas üritavad inimesed jällegi enda moodsate relvadega puhastada metsa. Metsaloomade üheks liidriks on San - hundijumala poolt kasvatatud tüdrukuke. Ashitaka leiab end üsnagi ebameeldivas olukorras ..üheltpoolt meeldib talle mets (ja loomulikult ka San) teiseltpoolt ei taha ta ka ,et inimesed oma otsa leiaksid.

Kaunis ja hea anime, detaili ja fantaasiarohke nagu Miyazaki ikka, samuti talle tüüpiline tööstuse/tehnoloogia ja looduse vaheline võitlus. Tore mütoloogia jaapanis igaljuhul. Neile on see võibolla sama igav kui kalevipoeg kuid lääne inimesele üsna huvitav ja eksootiline. Dialoog oli ka muidugi kohati üsna huvitav. Huvitav kas jänkidele suunatud subtiitrites lastesõbralikuse huvides näiteks puudub see osa mis minul oli kus seletati ,et raudlinnas töötavad naised on tegelikult endised prostituudid.

Jutustatakse pikalt veel muidugi baka.ee's Ning sattusin veel sellise huvitava teksti peale. Semiootikatudeng Sven Vabar poolt kirjutatud arutlus Miyazaki filmidest. 10/10

Tenkû no shiro Rapyuta (1986) Castle in the Sky

Mida edasi seda rohkem hakkavad mulle Hayao Miyazaki tööd meeldima. Castle in the Sky on mu uus lemmik multifilm nüüdseks. Kõvasti head fantaasiat ja meeletult mõnusat aurupunki. Ülihea! just see mis mulle istub. Vabandan juba ette ,et ei suuda vastupidada ja lisan seekord kõvasti pilte. tegemist on alternatiivajaloolise looga kus tegevus toimub victoria ajastut meenutavas ühiskonnas. Peamiseks jõuallikaks on aurumasin ja kasutuses on hiiglaslikud aurujõul liikuvad lennukid/laevad/soomusrongid. Kunagi väga ammusel ajal (mingi ~700 aastat pakuti filmis) Tundsid inimesed tehnoloogiat milleabil sai kergelt ilma raskete aurumasinate jms kolata lendamist praktiseerida. Mingihetk kolisid inimesed täielikult taevasse elama muutes hiiglaslikud maatükid - terved saared koos linnade ja kindlustega lendama. Kuid mingil põhjusel mõne aja möödudes kukkusid linnad ükshaaval taevast taas maapinnale ..ellujäänud hakkasid taas planeedi pinnal pesitsema ja vanad teadmised unustati. Legendi järgi jäi vaid linn nimega Laputa mingil põhjusel taevasse edasi ja üksikud seiklejad väidavad vahel ,et on seda näinud.

Lugu algab sellega ,et poisike nimega Pazu kes töötab kohaliku kaevanduse aurumasina juures abilisena satub ükspäev peale kui taevast langeb salapärane tütarlaps Sheeta keda jälitavad piraadid ja sõjavägi kummalise kristalli pärast mida ta omab ja mis pärineb kadunud tsivilisatsioonist pärit müütilisest lendavast kindlusest Laputast. Pean veelkord mainima ,et aurupunk on väga mõnus stiil. Miyazaki kasutas siin mitmeid mulle väga meeldinud ideid taas enda teistest filmidest. Samuti tundus mulle ,et Steamboy on pisut ideid saanud just siit. Seostest veel meenusid Philip Reeve raamatud enda liikuvate aurulinnadega (mis püsisid küll maapeal) Muudest kõrvaltegelastest oli veel huvitav tegelane aurupunk-vanaema kes juhatas enda poegadest moodustatud piraadijõuku. Miyazaki tundub armastavat väga võimukaid naistegelasi filmi lisada. 10/10

Scarecrows (1988)

Tegemist paistab tõesti vähetuntud 80nendate horroriga sest ,et kui poleks paranoiadisco blogi lugenud ei oleks arvatavasti näinud. Olen uurinud netis edetabeleid kus aatakümmnete kaupa horrorfilmid ja antud teos on neis olnud kuskil üsnagi lõpus ning pole kutsunud vaatama. Täiesti asjatult arvan kuna osutus ,et tegemist üsna muheda horroriga. Röövlikamp on kuskilt suurema hunniku raha pihtapannud ja kaaperdanud lennuki ,et mehikosse lennata. Üks pätt otsustab kogu raha endale jätta ja teeb minekut. Enda semude eest rahaga põgenedes satub ta aga farmi milles põldudel olevad hernehirmutised osutuvad endisteks üsna vihasteks farmeriteks kes asuvad pätikampa ja röövitud lennuki pilooti ja tema tütart ahistama. Laheda atmosfäriga kohati isegi kõhe film. Hernehirmutised olid ka üsnagi tublid maapoisid. Käiku läksid pidevalt erinevad käepärased põllutööriistad ja ohvreid ei jäetud niisama vedelema vaid topiti õlgi ning raha täis, nõeluti kokku ja saadeti zombidena elavaid kimbutama. Järjekordne näitisfilm ameerika koledast maaelust. SPOILER pisut veider oli vaid lõpp kus ümberkasvanud kriminaal noort neiut päästes õhkis end koos tema zombi-isaga. Selline enesohverdus tundus lihtsalt natuke naljakas. 6/10