kolmapäev, 14. september 2011

Non si deve profanare il sonno dei morti / The Living Dead at Manchester Morgue (1974)

Hoolimata valmistamisaastast täiesti värsket nägu- ja tegu omav zombilugu, kus läbivaks jooneks mure keskkonna pärast. Zombilaine puhkeb nimelt peale seda kui kuskil Inglismaa kolkas katsetavad teadlased uudset madalaid raadiolaineid kasutavat kahjuritõrjet. Lained mõjuvad lisaks putukatele aga ka surnutele. Panevad raiped ringi kõndima ja inimesi murdma. Idee, mis on tõenäoliselt inspireeritud tooaeg aktuaalsest DDT nimelise insektitsiidi keskkonnakahjulikust ja kantserogeensest toimest.

Lugu on lisaks värskusele ka mõnusalt voolav. Täis head kaameratööd, vinget valgustust ning atmosfäärikaid võttekohti. Kamaluga saab nii pingelisi situatsioone kui ka ootamatuid vahvaid süzeepöördeid. Zombifilmisõpradele võib julgelt soovitad, kui üht omanäolist elavate surnute lugu. Mulle igaljuhul meeldis.
Tooni andsid ka vahvad tegelased. Mõnusalt ülirahulik ning tasakaalukas kunstikogujast habe ning talle vastukaaluks vanakooli kivipeast politseipealik kes nui neljaks keeldus kõiki ilmselgeid vastu jõllitavaid fakte tunnistamast ning süüdistas zombiroimades järjekindlalt hipisid, rokkareid ja manduvat noorsugu. 7/10

6 kommentaari:

Lauri ütles ...

Tuntud itaalia ja jaapani 70ndate õudust nautiv lege doomibänd Electric Wizard on teinud samanimelise loo, mille - nagu kõik suurepäraselt teavad - leiab nende 2006. aasta plaadi "We Live" boonuslugude hulgast.

Lauri ütles ...

Kasutan kohe võimalust ja küsin tuntud b-horrori spetsialisti käest, kas nimed "Tutti I Colori Del Buio", "Psychomania" ja "Eko Eko Azarak" ka mingit lambikest äkki põlema ei löö?
Need kõik nimelt b-horrori filmid, mille kohta EL. Wiz. loo on teinud.

Metsavana ütles ...

Kurat! peab hakkama seda Electric Wizard'it kuulama. Täiesti tundmatu bänd aga kui doom ja itaalia horror üheskoos siis ei saa kindlasti paha olla.

"Psychomania" lööb tule põlema küll.

Metsavana ütles ...

Sellest Psühomaaniast olen isegi blogis juttu teinud: http://full-metal-metsavana.blogspot.com/2009/09/psychomania-1973.html

Metsavana ütles ...

"Tutti I Colori Del Buio" ootab aga juba ammusest ajast vaatamisnimekirjas.

Lauri ütles ...

Täiesti tundmatu bänd?????!!!!!
Kultusbänd ja elav klassika
Lisaks on nende kitarrist Liz Buckingham üks ilusamaid naisi ever.

http://www.youtube.com/watch?v=NILKDOFczfY

üks mu suve haripunkte...
pmts terve eesti stoner/doom skene oli seal lava ees