neljapäev, 27. oktoober 2011

Death Machine (1994)

Näh, hea, et hakkasin kettal ringi tuhlama. Oleks lõpeks see suurepärane küberpunk B-film täiesti  kajastamata jäänud. Vaadatud sai see ühel esimesel Tartu ulmekirjutajate kogunemisel. Peamiselt selleks, et inspiratsiooni koguda. Inspiratsiooni andis ta lõppeks nõnda palju, et saime kõik veel ühe kolmanda loo ka õhtu lõpuks kokku kirjutatud.

Aga nüüd filmist endast ka. Tegevus toimub lähitulevikus ühes relvasüsteeme arendava korporatsiooni pilvelõhkujas. Noor naisjuht astub nimelt mitmele relvaprojektile varba peale. Asi ei meeldi neid projekte arendavale kurjale geeniusele (mängib, muide, sõrmuste isandast tuttav Brad Dourif), kes ässitab naisterahvale selle tasuks kallale ühe enda loomingu. Lisaks juhtub seal pilevlõhkujas parajasti töllerdama kamp hipisid, kes poolkogemata tule vahele jäävad.

Visuaalselt efektne küberpunk, kus sorts musta huumorit ning nukake märulit. Alguses kippus tempo ehk tiba aeglane olema, aga poole filmi pealt saab tegevus hoo üles. Meeldiv vaatamine. Ei ole midagi öelda, 90ndad olid küberpungi ajajärk. Peale seda on stiil liiga hägustunud-hämustunud. Kui tahate tänapäeval veel seda õiget algupärast küberi kroomi ja neooni järgi haisevat mekki suhu saada, siis vaadake aga julgelt "Surmamasin" ära :) 7/10

Kommentaare ei ole: