esmaspäev, 13. mai 2013

Tobruk (1967)

Film, mida sai põrsapõlves korduvalt teleka vahendusel vaadatud ja mis osutus ka nüüd ülekaemisel paganama mõnusaks tükiks. Uhked vaated kõrbele, ohtralt valmimisaasta kohta üllatavalt tigedat - eepilist märulit ja Rock Hudson laia lõuaga jänki ning George Peppard kavala juudi rollis.

Ega mul muud meeles polnudki, kui kaks stseeni. Esiteks koht, kus brittide hävitaja ründab maskeerunud omi mehi ning teiseks hiidsuurte Rommeli bensutünnide õhkulaskmine. Viimane on muide praeguste kütusehindade juures ikka tõesti hingekriipivalt valus vaatamine, valusam kui enamuse sümpaatsete filmitegelaste surm.

Ainsa miinusena tooks esile tõiga, et see kes on kambast reetur selgub esimese kümnekonna minutijooksul. Nagu mingi kuramuse vene sõjafilm juba. Isegi Ilja Muromets suutis khaani meeste sekka end paremini ära peita, kui siine diversant. Ja ega George Peppard ka eriti juudi moodi välja näinud. Aga tühja neist pisiasjadest. Hea film endiselt, puhas klassika. Järgmisena läheb vaatamisele "Taxi for Tobruk". 8/10
"You say one thing for the Germans, they certainly know how to build an engine."
"Doesn't cost much, ayther. They use slave labor. Two-hundred Jew power, major."
"We all know what's going on in Europe."
"Vell if you do; if you really do, there must be a little of the Jew in you."
"Well they say there's a little of the Jew in everyone."
"Yah. A little of the Nazi, too."

Kommentaare ei ole: