reede, 1. juuli 2011

Clue (1985)

Lauamängusõbrad (eriti sina Ove) pange nüüd tähele. Järgnevalt tuleb juttu väidetavalt lauamängu ainetel tehtud filmist.

Jah ma tean, ma ise ka ehmatasin ära ja ootasin tegelikult hullemat. Kui juba arvutimängude ainetel tehtud filmid on enamikel juhtudel räige kõnts siis kuidas võiks üks lauamäng eriti parem olla?

Tegelikult osutus "clue" aga väga mõnusaks mustaks komöödiaks, kus kamp "võhivõõraid" on keerukasse mõrvamängu kistud. Süzee on põhimõtteliselt nagu üks vana hea Agatha Christie lugu kuhu ka absurdi ning huumorit sekka visatud. Klassikaliste krimi-klisheede üle naljaviskamist on alati mõnus vaadata kui seda tehakse kvaliteetselt ja punnitamiseta. Praegu lippas tegevus igaljuhul mõnuga ja näitlejatööd rokkisid kõik samuti.

Vahva torge olid lõppu keevitatud filmi alternatiivsed lõpud. Igavesti nutikas idee. Pole varem nagu näinudki sellist lahendust näidata, peale roimari tabamist, lõpplahendus veel võimalike erinevate nurkade alt läbi. Võib pika kuuma tööpäeva järel lobeda meelelahutusena julgelt soovitada. Ove ae? miks sul seda lauamängu pole ? tahaks proovida! 8/10
Colonel Mustard
Mr Boddy
Mrs Peacock
Wadsworth
Miss Scarlet

6 kommentaari:

Kober ütles ...

"arvutimängude ainetel tehtud filmid on enamikel juhtudel räige kõnts"

Sajaga nõus.

Kober ütles ...

Vaatasin ka ära. Igati meelelahutuslik!
Kohati pisut logises, näiteks alguses seda nuusutamist oleks paarist korrast piisanud, neli oli juba natuke nii, (midagi oli veel) aga muidu igati, tempo püsis ja nalja jagus.

Seda, et mitut erinevat lõppu näidatakse, olen varem ka näinud, kahjuks ühtegi nime meelde ei tule. ETV kunagi isegi pakkus mitu õhtut järjest selliseid ja vaatajaid said eelnevalt hääletada, millist nad tahavad, kurba või õnnelikku (või sai pärast hääletada, milline lõpp meeldis, tõesti ei mäleta...)

Siin ilmselt tulenes see sellest, et lauamängul ju ka rohkem kui üks võimalik lõpplahendus.

metsavana ütles ...

Hee, normaalne, et meeldis. Mul üks sarnane krimikomöödia soolas. Katsun mingiaeg ka ära vaadata ning pikemalt pajatada.

ETVd pole tükk aega vaatama juhtunud. Päris interaktiivseks see programm neil siis lausa näinud.

Kober ütles ...

Vastupidi, see oli aastaid tagasi.

metsavana ütles ...

Ma pole vist ikka päris kaua telekat vaadanud paistab.

Jaanus ütles ...

http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/lostinshowbiz/2009/nov/12/celebrity-ridley-scott