laupäev, 2. juuli 2011

Fist of the North Star (1995)

Sattus näppu vähetuntud postapokalüptilisi filme otsides. Esialgu ei suutnud seda  Toyoo Ashida samanimelise OVA'ga siduda. Hiljem vaatama hakates alles sähvatas, et jah. Seda lugu me oleme ju kunagi aastaid tagasi Mardiga juba näinud, ainult joonistatud kujul.

Sisu:
Salajase võitluskunsti valdaja (meenutab kõdistamist, millega on võimalik panna vastase elundeid lõhkema) tuleb aastaid hiljem tagasi, et maksta kätte talt naise röövinud jõhkarditele.

Hinnang:
OVAga võrreldes kordades vaoshoitum ja optimistlikumal toonil tehtud. Näiteks hetked kus pead plörtsatustega lõhkesid keerati kaamera viisakalt ära, näiteks seinamustrit näitama. Ebamugavalt palju pöörati lisaks tähelepanu peategelase noortele sidekickidele ja lõpuvõitlus oli haigutama ajav tümitamine. Selline erilise koreograafia ning pingeta lihatampimine. Nii läheb kui Jaapani juurtega lugu hakkavad ekraniseerima jänkid koos kõigi enda PG hinnangusüsteemide ja muu taagaga mis nende loomingulisust kärbib. Sellised lood peaksid jääma ikkagi aasia rahvale filmiks vändata. Olen suht kindel, et kui rezisöörihärra Tony Randel oleks asendatud "Story of Ricky" looja Ngai Kai Lam'iga, oleks siit välja tulnud järjekordne kultuslik ja camp must komöödia. Praegu aga liigitub rohkem sinna "tõmmatud-nähtud-mahavõetud-unustatud" filmide kausta. 6/10

Kommentaare ei ole: