kolmapäev, 9. november 2011

Reptilicus (1961)

Aga aitab nüüd neist uutest halbadest filmidest ja siirdume tagasi vanade halbade filmide juurde, sest nagu iga filmisõber teab, olid vanasti õunad magusamad, viin kangem ning filmid "halvemad". Enamasti nii halvad, et juba otsapidi head.

Kuskil taigas lüüakse puur maasse ning seda taas üles vinnates on geoloogide hämming suur. Puur on nimelt toonud endaga kaasa suure tüki isuäratavat liha. Kiirelt kohale tuisanud teadlased suudavad maa seest välja kaevata terve suurepäraselt säilunud saba..

Saba pannakse külmkambrisse, et hamburgeritootjad suudaksid selle imelise säilumise põhjused välja uurida. Õnnetuseks unustab üks töönarkomaania all kannatav teadur külmkambri ukse lahti ja tulemuseks on see, et saba hakkab arenema. Ma tõesti ei oska öelda, miks või kuidas  (ega film ka seda ei seleta), aga saba külge kasvab lühikese ajaga täitsa ehe elusuuruses draakon, kes esmalt paterdab merre...sealt aga varsti tagasi linna, kus asub sõjaväe üksustega maadlema (kasutades relvana kõikepurustavat rohelist lima).

Aga pidage! Halb pole muidugi mitte ainult naeruväärselt tobe ja kõiki bioloogia põhitõdesid eirav algidee. Lisaks sellele on filmis fantastiliselt odavad eriefektid, erakordselt totrad ja/või andetud näitlejad, hüplev tempo ja veidrad mitte kuhugi viivad kõrvalliinid. 

Jah, see on tõesti kohutavalt halb. Kas ka nii halb, et juba hea? Kahtlemata! Ma kaalun päris tõsiselt panna "Reptilicus" järgmise aastase Estconi filmiprogrammi. Lõpufilmina võib see alkoholist tursunud ajudele mõjuda nagu palsam. Naermislihased on järgmisel hommikul tõenäoliselt valusamad kui pea. Objektiivne hinne 2/10 ja subjektiivne 7/10

PS: Reptilicus was such a financial bomb that employees at the Danish production company, Saga Films, were prohibited from speaking the name for several years.
Vorsti kaevandatakse maa seest
Naised on saanud mehe oma raudsesse haardesse...
 Uuele laboritöötajale tutvustatakse elu-olu
Õhtune snäkk külmkambrist
Turvatöötaja vabal ajal ennast harimas
Elektriangerja paitamine lõppes fiaskoga
Ja no muidugi vaimustavad eriefektid...

Kommentaare ei ole: