kolmapäev, 9. märts 2011

Eagles Over London (1969)

Veebis leiduvate piltide ja traileri järgi tundus "Eagles over London" olevat  vähemtuntum "Battle of Britain" kloon. Ehk sedasorti film kus võib lasta nii silmal kui ajul võrdväärselt puhata ning saab näha (võitjate poolt kirjutatud) imeilusat ajalugu ja kuidas hävitatakse sadu tonne museoloogilise väärtusega vanatehnikat.

Film tundus, enda alguse massistseenidega, esialgu seda arvamust igati kinnitavat, kuid siis põgenes peategelane (koos paari saksa luurajaga) mandrilt tagasi vanale heale kopitavale Inglismaale ja kogu film moondus kergelt venivaks-klisheelikuks (ja romantiliseks) spioonithrilleriks. Eepilistes pikkadest lahingutest võis ühesõnaga suu puhtaks pühkida. Isegi need napid õhuvõitlused, mida vilksamisi näidati, olid kokku monteeritud vanade mustvalgete arhiivikaadritega. Oli vist tooaeg uuenduslik ning trendikas idee. Praegu tundus rohkem kehva lahendusena oma karjuvat rahapuudust varjata. Halva klisheena seksiti lisaks õhuhäire ajal ning peategelase sidekick oli üks paks kloun, kelle ainuke ülesanne filmis oli vahepeal mingi mage nali sisse susata. Maitse mis filmijärel suhu jääb on seetõttu natuke mage. 5/10

5 kommentaari:

Cochrane ütles ...

Tundus tõesti, et 90% eelarvest läks esimese kümne minuti peale ja pärast seda avastas lavastaja kohkunult, et kurat - näpud põhjas.

metsavana ütles ...

Selliste filmide näitamisega kardan, et hävitan sus viimasegi usu sõjafilmide headusse :)

Cochrane ütles ...

Järgmiseks peaksid jah ikka mõne kindlama filmi otsima (kuigi need sul vist juba kõik nähtud), EOLi ja U47 peamiseks heaks küljeks oli see, et sai midagi kiruda :-), mis, tõsi küll, on blogi täitmisel samuti abiks.

MNC Broz Tito ütles ...

Nu kas "Patton" sobiks näiteks?
Ise pole seda viimase 10-e aasta jooksul näind...vaataks hea meelega. Plaatki olemas.
http://www.imdb.com/title/tt0066206/

metsavana ütles ...

Kuule ma olen üsna värskelt (2a tagasi~) juba Pattonit vaadanud ja kuigi see oli tore kinopilt ei kibele uuesti üle vaatama (oli raibe üsna pikk). On äkki veel midagi muud välja pakkuda ?