neljapäev, 10. juuni 2010

Põrgu kroonika/Хроника "Ада" (2006)

Aasta 1943. Nõukogude juhtkond saadab vaenlase tagalasse luurerühma, mida käsutab kapten Tenegin. Nende ülesandeks on hävitada salajane laboratoorium, kus fasistid viivad läbi katseid sõjavangidega, eesmärgiga luua peparaat, mis suurendab mitmekordselt inimese jõudu ja vastupidavust. Kartmatu rühma teel seisavad aga Reihi sõdurid, kes on juba selle aine mõju katsetanud. Film, milles osalesid Venemaa mitmekordset võitluskunstide tsempionid, võlub peadpööritavate seiklustega ja suurepäraselt esitatud käsivõitlusega. (sissejuhatus karbi kaanelt)

Tore on näha, et 80 aastat kogemust sõjafilmide valmistamises pole uutele Vene rezisööridele jätnud mitte kriimugi külge. Film on nii kehv kui olla annab. Odavad näitlejad rääkimas odavaid dialooge odavatesse kaameratesse. Ainuke filmi juures olev kallis asi on selle DVD, mis maksis konsumis veidi üle neljakümne krooni.

Samas meelelahutuslikust aspektist isegi mitte nii suur läbikukkumine kui oleks kartnud. Totraid tahtlikke/tahtmatuid nalju justkui oleks. Näiteks on (tutvustega muide) sokutatud meeskonda mustlane, kes ei oska vähimalgi määral kakelda kuid kes selle eest laulab topeltagarusega melanhoolseid viise ning räägid kohalikele neiudele muinasjutte. Peipsi ääres, kus kogu madin toimub, on millegipärast õhk ülimalt plahvatusohtlik. Natside superbaas on maetud kahe meetri sügavusele suvalisse laukasse. Kuri natsigeenius omab ainult ühte vereplekilist kitlit, millega ta peab terve filmi läbi ajama ning alati kui mustlaspoiss ja salga komandör räägivad pannakse mängima mahe meloodiline viisijupp. Need on vaid mõned kohe pähekargavad markantsemad näited ja sarnaseid veidrusi jagus veel kamaluga, kuni kõige veidrama lõpulahinguni mida minusilmad ühes teise maailmasõja filmis näinud. Mõlemad vaenupooled õgivad seal end kurguni supersõduri tablette täis ning kukuvad üksteisele lihtsalt kaussi kütma, mis päädib viimaks soo õhku lendamisega.

Eh siis, raha ma taga ei nuta, saime kaasvaatajatega kui mitte südamest naerda siis vähemalt korduvalt muiata ning ohtralt toimuva üle rumalaid kommentaare loopida. 5/10

2 kommentaari:

MNC Broz Tito ütles ...

Aasta 1843. Nõukogude juhtkond saadab vaenlase tagalasse luurerühma,

Vene impeeriumi juhtkond vast ikka...Nõukogude Liit tekkis hiljem- vennalike rahavste tahtes loomulikult.

Õhk oli plahvatusohtlik, sest:
Ch4 + O2 = CO2 + H2O
Vat nii, tasakaalusta ise kui tahad.

metsavana ütles ...

Tänud tähelepanelikule lugejale trükivea leidmise ning Peipsiäärse sooõhu koostise lahtiseletamise eest.