neljapäev, 31. juuli 2008

Eyes Without a Face (1960)

Hehe seekord suutis sotstöö raames Blond ehk Kalver küll kiiremini sellest koosvaadatud filmist postituse kirjutada kuid minu trumbiks on see ,et oman DVD'd ja saan vähemalt visuaalse poole puhul rohkem tööd teha :) Dr. Génessier on hinnatud ja lugupeetud kirurg ning väikestviisi teadlane kes koos oma abilise Louise'ga röövib noori tütarlapsi kelledelt eemaldab näolt naha ,et istutada see enda tütrele kelle enda nägu on autoõnnetuses raskelt moonutatud. Kahjuks on teadus-tehnika ja ka plastiline kirurgia veel üsnagi lapsekingades ning siirdatud nahk ei taha kuidagi püsima jääda. Nii ei jää visale Dr'ile muud üle kui üha uuesti ja uuesti proovida. Probleeme ei too arstist isale aga kaela mitte salapäraselt kaduvad noored neiud vaid tema tütresse lootusetult armunud noormees kes ei suuda leppida ega uskuda ,et ta armastatu on surnud (nagu Dr on kavalalt mulje jätnud). Lugu on iseenesest üsnagi paljukasutatud erinevates variatsoonides mitmetes filmides, kuid siin oli ta mitte nii ülepingutatud ja ehk ka teistest algupärasem. Film on üsnagi aeglase tempoga ja täiesti verevaba. Peab möönma ,et oli isegi hea vaadata müstilist-põnevikku kus saadi hakkama ka ilma kriipivate helitaustade, aegajalt näkkuhüppamiste ja pangetäie vere voolamiseta, hakkan uuema horrori klisheelikust stiilist juba tüdinema ja ainuüksi seetõttu oli antud film mõnusaks vahelduseks. Tegemist on väga stiilse ja hea kvaliteediga filmiga. Mitmed mustvalged kaadrid ja vaated on visuaalselt äärmiselt silmakommiks ja mustvalge filmi põhilist eelist värvifilmi ees - valguse ja varjude ning konrtastidega mängimist tehakse meeldivalt. Tuleks äramärkida veel Dr'i tütar ja tema näomask mida ka Blond enda blogis kiitis. Mustvalges filmis sobis see tüdruku nahaga täpselt kokku ning see liikumatu nägu kuid elavad kurvad silmad andsid talle väga kummitusliku ja hirmuäratava välimuse. Dr'i keldri operatsioonisaal ja koertrefarm (kasutati laborirottide asemel) saab ka enda laheda kõheda atmosfääri ning frankensteini stiiliga ainult plusspunkte. Mis aga ei meeldinud oli lõpp enda liigse ülepingutamisega, kõike oleks saanud kindlasti vähem dramaatiliselt lõpetada. Muidu hea müstiline horror-põnevik. Mustvalged filmid ruulivad minuarust täielikult. Aga heaks näiteks sellest kuidas ameerikas filminimesit tõlgitakse oleks see ,et seal levitati antud filmi nimeall The Horror Chamber of Dr. Faustus. Muide peale Kalveri postituse teistkordset ülelugemist tuleb tunnistada ,et sai enamvähem jälle kõike ta öeldut ülekorratud :) peaks ehk mingi tööjaotuse sise seadma? 8/10

2 kommentaari:

Trash ütles ...

Seal DVD-l ju igati super lisafilm varuks, sai ise just aasta tagasi vaadatud. Põhifilmini pole veel jõudnud, kuigi omanik nõuab oma diski juba tagasi.

metsavana ütles ...

Hmm, sai dvd mängijasse löödud, film käima vajutatud ja ei viitsinud rohkem menüüdes kolada. Aitüma vihje eest, uurin kindlasti seda lisafilmi ka, arvasin ,et vaid mingi lohisev trailer ja muud pisipudi juurde pandud.