Isa Fjodor looduses saatanat peletamas (haruldane kaader eraahiivist, orkutist)
Õhtu
edenedes suutsin veel leida üles enda ammukadunud venna ja pidada väga
"sisukaid" vestlusi mõningate teeneliste rahvakunstnikega. Lahkusime
igal juhul klubist rõõmsal meelel alles peale südaööd ning suundusime,
endil punk südames, valjuhäälselt õhtu menulugu ("Ema viis trummid
emexisse") jorutades ühe saatana kiriku peapreestri ehk hipi poole.
Seal jagasin noortele animehuvilistele kasulikke näpunäiteid ning
õgisime hipile karistuseks kõik tema vinkud ning kala ära. Ja kuna mu
vanad jalad olid tantsu vihtumisest ja mööda Türbatut lonkimisest
väsinud, tellis Fjodor meile troska, millega ka lõpuks enda
katusekorterisse tagasi jõudsin.Järgmine päev ärkasin suisa pakatades elust ning teotahtest. Millest tulenevalt võtsin ka kohe vastu otsuse külastada Vana-Võromaal Wabariigi piirialadel elavaid kalleid sõpru Higginsit ja Shadow'd. Nimelt meenus mulle Shadow' ammune lubadus puuduvate tiitritega slaavi päritolu liikuvatele piltidele soovi korral sünkroontõlget teha.
Pärast mõningaid seiklusi lumiste Liivimaa metsade ja külade vahel olin lõpuks ka kohal ning pärast mitmekäigulist rikkalikku õhtusööki ja linnauudiste pajatamist rullisime ekraani laial ja lülitasime filmimassina põrisema. Valisin õhtu filmiks välja nostalgilise "Tayna dvukh okeanov", mis tehtud ühe mu lapsepõlve lemmik- seiklusjutu "Kahe ookeani saladus" ainetel.
Nõukogude tuukrid ohustatud loomaliiki hävitamas (Punaväe allveelaevniku õpiku teine köide lehekülg 331)
Kuigi põhimõtteliselt on Pioneer võitmatu superrelv, mis võiks kergelt kogu maailma vallutada ja maailmarevolutsiooni massideni viia, on masina esmaseks eesmärgiks ikka merede uurimine. Vahepeal küll sõidetakse ettejäävatele jaapanlastele sisse ja maadeldakse imperialistidega, kes üritavad alatute võtetega allveelaeva hävitada. Kuid põhiaur läks romaanis igatlaadi süvameres toimuvate seikluste kujutamisele (ja ka popteaduslikele heietustele) ning ohtratele võitlustele merekoletistega, nagu kaheksajalad-vaalad, dinosaurused, shoggotid ja hiidkrabid.
Filmis on aga kahjuks agentide teemat ülemäära paisutatud ja mõnusate kummikollidega tehtud mereseikluste asemel pöördutakse pidevalt hoopis Moskva KGB ja luurajate räpaste asjatoimetamiste juurde. Ka pole Pioneeri ülesandeks mitte reis ümber maailma, vaid käsk on uurida kummalisi reisilaevade kadumisi Rapanui saare lähistel. Ühesõnaga, elimineeritud on paljud kallemaid efekte nõudvad stseenid ning kohandatud ühtlasi kogu skripti patriootlikumaks. Lisaks võetakse palju asju enesestmõistetavalt ja jäetakse täiesti seletamata (no näiteks, mis on ultrahelikahur, magnetnõel skafandri avamiseks jms) nii, et pidin raamatut mitte lugenud Higginsile pidevalt taustinfo kohta seletusi jagama, et ta toimuvast midagi aru saaks. See aga, mis kummaline masinavärk Lihavõttesaarel asetses, mida kapitalistid nii kiivalt nr17 torpeedoga kaitsesid, jäi ka mulle täielikuks müstikaks.
Eks mõned head momendid muidugi olid ja campi huumorit jagus ka. Näiteks, kuidas agendid alati enda vormirõivastusest ehk mustast nahkmantlist ja kaabust kinni pidasid, kõigil meeskonnaliikmetel Pavliku vastu kahtlaselt liiga "soojad" tunded tekkisid, professor Lortkipanidze "päris kalu" nähes sõgedaks muutus ja kaheksajalalt nahutada sai. Ning tegelikult oli see agentide teema kohati isegi päris teravmeelne. Üldiselt olen aga nukake pettunud plastiliinikoletise häbematu vähesuse ja süžee hüplikkuse ning segasuse tõttu. 5/10
5 kommentaari:
Olen raamatut isegi lugenud, aga noh pooleli jäi. Ei jätnud erilist muljet vist. Ei mäletagi enam põhjust, miks lugemise katkestasin. Filmi vaataks huvi pärast küll.
Sa loe parem raamat lõpuni, ma ei julgeks seda filmi soovitada isegi neile kellele jutt meeldis ning muidu Vene ulmet vaatavad. Filmil puuduvad lisaks ka igasugused ingliskeelsed tiitrid ja vaja leida tõlgiks hea venekeele oskaja.
Peaks ka üle vaatama... ma olen seda ainult mustvalgena näinud...
Isa Fjodor, he he!
Isa Fjodor, high five!
Postita kommentaar