neljapäev, 28. jaanuar 2010

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (1983)

Reisitähelaevaga toimub õnnetus ning kolm kena neiut pudenevad mingile kolkaplaneedile kus kohalik pomo Overdog nad koheselt leidja õigusega enda omandiks tunnistab. Selline asjade käik ei sobi aga tüdrukute rikastele vanematele kes panevad välja tubli preemia nende päästjale. Väljakutse võtab vastu sealkandis aega surnuks lööv seikleja Wolff. Tegemist muide jälle ühe vana võlaga mille lahendamine meenus peamiselt tänu Sf2001 listis esitatud küsimusele antud filmi kohta.
Loodetud kosmoseseiklus osutus hoopis postapokalüptiliseks madinaks, kus tähtedevahelist ruumi oli näpuotsaga ning enamus aega küteti saapaga planeet X mutantidele kahe silma vahele. Seejuures olid nii planeet kui mutantid igati viisakas käsitöö, millede kohta küll ühtki paha sõna öelda ei saa. Kahjuks oli aga süzee liiga stamplik ja uimane kust puudusid nii nutikad pöörded, värvikad hullumeelsed kui camp huumor. Lõpubossiga võitlus ajas eriti haigutama. Liiga ohtralt on sarnaseid lahendusi juba teistes filmides nähtud.
Põhimõtteliselt oli tegemist iidvana narratiiviga - lohe käes vangis olevaid neitseid päästva kangelase  uusversiooniga. Ainult, et omal ajal oleks jutuvestjat samavõrd etteaimatava ning tuima esitluse eest kondiga visatud ja kästud midagi põnevamat jutustada kui süüa tahab saada. Soovitaks ise seda B ulmet pigem vältida, samal teemal on tehtud ka märksa paremaid asju, kasvõi näiteks Barbarella. 5/10
Kangelane on leidnud endale naise ning tegeleb tema küürimisega, loomult räpane olevus ehk naine punnib muidugi vastu kuidas saab.

Selle toreda aurutangi potentsiaal jäeti kahjuks suuremaltjaolt kasutamata

Kommentaare ei ole: