reede, 17. juuni 2011

Ren xia ren AKA The Dead and the Deadly (1982)

Seda Sammo Hungi filmi võib mööndustega isegi "Hüplevate vampiriide" žanri liigitada. Taoistlik staarpreester Ching-Ying Lam on ju täiesti olemas ning mängimas seekord oma kuulsa tegelaskuju pensionärist versiooni. Saan Trashist täiesti aru, kui ta ütleb, et tegemist on a) ühe a lemmikfilmižanriga ning b) neid filme võib elu lõpuni vaadata. Esiteks suudavad nad igasse filmi mingit uut ägedat fantaasiat sisse panna ning mitte hakata eelnevaid filme tülpinult kordama. Teiseks on nad, kuramused, tõesti olnud 80ndatel meeletult produktiivsed. Kohati jääb mulje, nagu Sammo üksi oleks iga nädal uue filmi välja lasknud ning päevas külastanud vähemalt viit võttepaika, millest kolmes oli ise režissöör.

Sisu:
Sammo Hungi mängitud paksuke (Fatty) saab teada kurva uudise, et ta kallis sõber on manalateele varisenud. Kuna tegemist oli terve mehega (ning asjas on veel mitmeid kahtlustäratavaid tahke), otsustab Sammo öösel kirstu juurde hiilida ning lahkamise teel ta surma põhjuse välja selgitada. Asja teeb siinkohal aga keerukaks see, et sõber pole tegelikult sugugi surnud, vaid ainult teeskleb koolnut, et nõndaviisi raha välja petta.

Hinnang:
Nagu eelnevast aru saada, tuleb janti, kung-fu trikke ning maagiat kamaluga. Tõsi, mitte nii hea kui näiteks "Spooky encounters" 1 ja 2, aga mulle meeldis. Usun, et võib teistelegi soovitada. 7/10

3 kommentaari:

Trash ütles ...

Veider, et ma ei leia oma arvustust. Kas vaadatud varem kui blogima hakkasin või unustanud kirjutada. :(

metsavana ütles ...

Tuleb uuesti vaadata ja blogisse kirjutada :)

metsavana ütles ...

Unustasin kirjutada, et Sammo hinge tagasisaamise rituaalid olid ülikõvad. Tuli valvavad deemonid kavalusega täis joota ja veel mitmesuguseid trikke teha :)