laupäev, 25. juuni 2011

The Wild Angels (1966)

Peale õhtu otsa jawa putitamist (okei, tegelikult rohkem küll vaatasin kuidas sealset juhtmestikku tagasi kokku ühendati) otsustasin samal lainel edasi sõita ning vahelduseks ühe tsiklifilmi ette võtta.

Sisu:
Põrguinglitest semud Heavenly Blues (Peter Fonda) ja Loser üritavad koos oma pundiga tsiklinäppajatest mehiklastele kesta peale anda kuid asjad lähebad tiba viltu mille lõpptulemusena saab Loser põgenemisel politsei kuulist haavata ning viiakse raskes seisus haiglasse. Blues üritab sõpra sealt salaja ära viia, kuid Loser ei ela põgenemise väntsutusi üle ning heidab hinge. Masenduses ja ennast juhtunus süüdistav Blues võtab seejärel, koos ülejäänud kambameestega, ette rännaku Loseri kodulinna, et seal kadunuke nagu kord ja kohus maha matta.

Hinnang:
Filmi parimaks kohaks ongi lõpus toimuv matus. Stseenid kus kirikuõpetaja läbi pekstakse, laipa mõnitatakse, lesk kambaga ära vägistatakse ning kirikus ohtra alkoholi, rockmuusika ning narkootikumidega pidu maha peetakse mõjuvad tänapäevalgi ülirajult. Minu enda suurimaks lemmikuks on aga lõpp kus politseisireenide peale põrginglid surnuaialt põgenevad ning meelega mahajäänud Blues hakkab aeglaselt hauda kinni ajama. Sealt tuleb filmile kohe kindlasti mitu head stiilipunkti lisaks. Kerge roadmoviena alanud viisakas moto-draama. 7/10

Kommentaare ei ole: