Tegelikult pidime Xipega laupäeva õhtu hoopis Genialistide klubis veetma ja koos Trashi ning animatsuri rahvaga liitrite kaupa õlut kummutama. Aga kuna Trash ei viitsinud ikka Tarbatu ööeluga tutvuda ja sõitis päälinna tagasi siis auras ka meil motivatsioon end kluppi vedada ära nagu piiritus teeklaasist.
Nii otsustasime lihtsalt mu flätis patjadel lebada ja Jaanuse lapsepõlvekangelase Peter Cushingu filme vaadata. Huvitav lugu selle lapsepõlvega, peaksime ju küll üsna ühe põlvkonna mehed olema aga näiteks mina küll enda noorusest Peter Cushing'ut ei mäleta. Vot Louis de Funèsi mäletan, Roger Moore't mäletan ja Pierre Richardit ka, aga kust see Cuching välja ilmus ? Enda arust raiskasin suurema osa väärtuslikust noorusest, kui oleks pidanud mässama, vanemaid shokeerima ja õues viina jooma, hoopis telekat vaadates aga see härra on rohkem tuttav ikka hilisemast ajast.
Esimeseks filmiks sai valitud Horror Express. Tundus selline tore film kus lisaks Cushing'ule mängib veel Christopher Lee. Ehk nö raudkindel kombinatsioon millega alt minna ei ole võimalik. Mõlemad on siin ka oma levinuimas tüüprollis ehk mängivad härrasmeestest teadureid. Lee on nimelt kuskilt Udrimudristani koopast kaevanud välja inimese ja ahvi vahelise olulise puuduva (kahe miljoni aasta vanuse) lüli. Ja veab seda nüüd rongiga läbi siberi Londoni. Puuduv lüli aga teeb varsti silmad lahti ja hakkab laamendama. Vägi on tal seejuures pilgus millega on võimeline ohvri silmamunad ära keetma (nb allpool kõvasti pilte keenud silmamunadest!) ja aju siledaks tõmbama. Aga üllatusi on "puuduval lülil" veel varuks ning kuskil keskpigast pöördub film tüüpilisest koletisfilmist hoopis ulme põnevikuks. Kuna on keeruline aeg ehk 1906 aasta siis on rongil peale nimetatud horrori legendide veel hulk kummalisi tegelasi, näiteks kosmonautika teoreetiku Konstantin Tsiolkovski õpilane, satanistist papp Pujardov, erilise metalli valemit teadev krahv Maryan Petrovski koos uudishimuliku krahvinnaga ja juhmivõitu tsaaripolitseinik Mirov. Mingihetk ründavad rongi ka kasakad ning filmi alguses näeb paari hiinlast. Mina oleks asja veel üle võlli keeranud ning näiteks asumiselt põgeneva Lenini ka nurka või rongikatusele passima sokutanud. Aga liiga palju ei saa ka tahta.
Õudne Ekspress või Pánico en el Transiberiano on Hispaania – Inglismaa koostööprojekt. Inglise osa piirdus siin küll vist peamiselt Cushingu ja Lee laenamisega. Filmitud on ta Madridis ja kulus kokku sellele vaid 300 000 dollarit. Samuti võeti kogu tegevus üles põhimõtteliselt ühes vagunis kus enne järgmist stseeni lihtsalt uued kulissid asemele veeti. Nende nappide vahenditega on aga saavutatud tõeliselt kiitust vääriv tulemus. Hea fantaasialennu ning korralike näitlejatega ulme-õudus. Ka üle Siber lumiste väljade tormav 19 sajandi lõpu luksuslik hämar rong oli üllatavalt korraliku väljanägemisega, igati stiilne ja atmosfäärikas tegevuskoht.
Lugesin posti veel üle ,et mitu korda ma nime Cushing mainisin, tuli välja ,et ainult neli korda, okei nüüd viis. Arvasin ,et märksa rohkem. Igaljuhul vanem horrori vääriskivi, igati enda kõrget hinnet väärt.
8/10 mõtlesin alguses isegi 9 punkti anda aga arvan ,et mingi kaheksa ja pool oleks vististi kõige õiglasem.
Imdb trivias on toodud ära selline fakt ,et Mirov kasutas automaatpüstolit mitte nagaani M1895 nagu tegelikult tsaarisulased tollajal. Ma ikka ei suuda endiselt aru saada neist inimesest kellele kõik reptiilid, tulnukad, üle võlli keeratud pseudoteadus on ok. Aga äkki kukub hädaldama mõne ekraanile ilmunud mingi täiesti märkamatu pisiasja üle. Näiteks teatab ,et munder oli valepidi seljas, või vale marki padrunitega lasti. No kurat ühest õudukast ei ole mõtet ikka dokumentaal lavastusega samaväärset audentsust ootama asuda.
Vana soldat teeb rasket kirjatööd, pool pudelit viina ka juba kulunud
Aju
Koletise veri
Mul hakkas fantaasia lõpupoole suht lendama, kujutasin selgelt vaimusilmas juba ette kuidas kuskil Siber mahajäetud tehases käib hoolas tähtedevahelise raketi kokkuklopsimine.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar