esmaspäev, 25. aprill 2011

Beyond the Law (1993)

Pärast seda, kui endale vana jawa 638 sain, on tekkinud ka märksa suurem soov tsiklisõiduga seonduvaid filme vaadata. Vaja ju teada saada, kuidas õiged motomehed istuvad ja astuvad. Mida nad söövad või söögi kõrvale joovad. Mis jutte isekeskis räägivad ning millised kirjutamata reeglid seal maailmas valitsevad. Muidu veel käitun meeste seas nagu mühakas ja teen endale häbi. Astun mõnest õhkõrnast traditsioonist laialt üle ning pärast ei taha isegi putkatagused võrrimehed enam tunda või terekätt anda - rääkimata tsiklistidest.
Charlie Sheen mängib lapsepõlvetrauma käes vaevlevat vaikset politseinikku, kellele antakse ülesandeks imbuda karmi motikagängi siseringi ja paljastada nende poolt juhitud narkovõrgustik.

Väidetavalt põhineb sündmustik tõestisündinud lool. Tõenäoliselt seletab see ka üllatavalt magedat lõppu. Charlie tegelane läheb lihtsalt kohale, vahistab põhipaha, laseb talle jalga augu ning jalutab siis (mingil arusaamatul põhjusel riideid seljast kiskudes) päikeseloojangusse. Pärast kogu seda terve filmi väldanud pinge kasvatamist ning Charlie üha süvenevat  loomastumist oleks nagu rohkem mürtsu oodanud. Mulle ei meeldinud ka, et peategelase dilemma - kas reeta oma uued vastleitud karvased sõbrad või ei? - sai väga kiirelt liiga lihtsa vastuse. Oleks võidud teda pisut pikemalt praadida, mitte mängida tugev trump kohe ratturite vastu välja.
Natuke juustuseid steene oli ka, nagu nt "aeglane plaksutamine" ja siis lapsega tegelemised (aga need küllap ajastukohased vajakajäämised). Punkti saab film muidu juurde juba selle stseeni eest, kus Charlie endale motikat ehitab. Tuletas kohe minu Jawa kallal nokitsemisi meelde. Meeldisid ka toredad karakterid, lahe muusika ja eriti muidugi vinged tsiklid. Vanasti osati ikka ilusaid tsikleid teha. Tore on veel seegi, et erinevalt "Bronx warriorsi" ja "Stone coldi" tegelastest ei näinud tsiklimehed välja nagu omasooiharad, vaid riietusid üsna maitsekalt ja realistlikult. Internetis on muide päris tsiklistid heitnud filmile ette põhiliselt kahte asja. Esiteks sõitis Charlie uustulnuka kohta enda rattaga liiga konvoi eesotsas ja teiseks olid meeste vestidel kraed küljest rebimata. Tundub selle alusel, et üsna realismitruu film. Kui lõpp poleks nii rumal olnud, annaks lausa 8/10 punkti, praegu rebib see aga suure ampsuga kohe terve punkti kindlasti maha. 7/10
Kurjad keeled räägivad, et vanapoiss on päriselus ka seadusega pahuksis ja meelemürkide küüsi langenud. "2 ja pool meest" mõjus halvasti?

5 kommentaari:

Ulmeguru ütles ...

Videoajastul sai seda nasaalse pealelugemisega üsna mitu korda näha... täitsa meeldis...

metsavana ütles ...

Hehe, nasaalse pealelugemisega võis see film päris komöödiaks ära pöörata :)

Gendri ütles ...

Päris lahe karvanäss oli ta seal, jah. A lõpp oli tõesti selline, nagu hakkaks vaikselt lund sadama.

MNC Broz Tito ütles ...

Charlile mõju shalvasti Hot Shots ja HS2. Nendega tõmbas ta enda näitlejakarjäärile vee peale :)

Muuseas, Charlie Sheeni moll - tiigri ja kirjaga: "Be strong" vms - on ühendriikides ilgelt populaarne tättoo.

Ulmeguru ütles ...

Ei pööranud see film nasaalse pealelugemisega mingiks komöödiaks, sest vene ajast oli veel vähe aega möödas ning venekeelne pealelugemine oli vanasti kindel norm (videoajastu lihtsalt alandas kvaliteeti)...

Chralie Sheeni rehabiliteeris pärast Hot Shotse minu jaoks 2,5 meest.