esmaspäev, 11. aprill 2011

Qun long xi feng AKA Pedicab Driver (1989)

Viimasel ajal on kujunenud Sammo Hungist iga filmiõhtu kohustuslik komponent. Vähemalt iga kord kui mina, Jaanus ja Cochrane kokku saame, siis ühe paksu Hong Kongi mehe filmi ka ära vaatame.

Plot: Ühel päeval kohtub Sammo sõber Max tüdrukuga, kelle ta oma rattataksoga kogemata alla ajas. Varsti saab ta aga teada, et neiu varjab häbiväärset saladust, millega on seotud kohalik gangster, kes vajadusel ei kohku kasutamast ka vägagi fataalseid lahendusi.

Hinnang: "Pedicab driver" on kindla peale Sammo loomingu raudvarasse kuulub film. On tobedat slapsticki, veiderdamist, fantaasiarikkaid võitluskunste ning üllatuseks tubli törts draamat. Mulle meeldis eriti, et kuigi tegemist peaasjalikult komöödiaga, julgeti loojate poolt ka hoopis tõsisem joon sisse vedada. Ei hoitud lääne filmidele omaselt seda suunda, et kui on enamus filmi naljade ning veiderdamisega täidetud, siis peab olema kahtlemata ka õnnelik lõpp. Mõlema pöidlad mehe suunas püsti! 8/10

PS: "Pedicab driveri" kõige parem versioon pärineb Inglismaa VHS kassetilt, kus korralikult tõlgitud ja loetavad tiitrid. Vihje, kust seda saada - cinemageddon. Nii PanMedia kui Bojon Films´i "Pedicab driver"i DVD on sissepõletatud inglise ja mandariini subbidega, mis kipuvad kohati olema täiesti loetamatud. Näiteks, kui keegi kannab valget särki või siis tegelased söövad valge linaga kaetud laua ääres riisi.

Müstika, kuidas nii paks mees sedavõrd väledalt suudab liikuda.

Tüdrukud teevad vähe nalja...
Ja nagu ikka läks siingi kord teemajas kakluseks.

Lendtaksod 1930nendate Macaos.

2 kommentaari:

Jaanus ütles ...

Sammo filmidest saab häid subtiitritega screenshotte.

metsavana ütles ...

Jup, ei pea naljakate alatekstide väljamõtlemisega enda pead vaevama :)