Pühapäev, 24. oktoober 2010

Cyber Ninja, Mirai Ninja (1988)

Ilmselgete "Terminaatori" mõjutustega ulmekas, kus masinad võtavad võimu
ja alustavad inimestega sõda. Relvadeks kasutatakse seejuures laipadest tehtud küber-ninjasid. Ühel küboril, kes oli eelmises elus kuulus mõõgavõitleja, on ajuloputus aga kehvasti õnnestunud ning teadvus voolab temasse tasapisi tagasi. Sellega koos tõuseb ka viha võõrvallutajate vastu ja nii asub ta teele kurja tehisintellekti lossi suunas, et seal oma bioloogiline keha tagasi nõutada.

Filmi Läbivaks jooneks anakronism ja müstika. Mechad meenutavad näiteks terasjalgadel Baba-Jaga majakesi või roomikutel liikuvaid templeid. Küberid toituvad aga maagilistest ning füüsikaseadusi eiravatest energiatest ja omavad teisigi võlukunstina näivaid omadusi. Vaatasin DVD pealt kavandeid-visandeid (allpool mõned ka ära toodud) ja hakkas tõsiselt kahju, et raha oli poistele eriefektideks sedavõrd vähe eraldatud ja enamus ideid visandi kujule jäidki, näiteks hiiglaslikke traditsioonilisi linnu meenutavad roomikuil lennukikandjad, õhulahingud, pompöösed suurlinnad jms.
Teine mõte, mis pähe vupsas, oli see, et pagana mõnusa kompoti oleks tõenäoliselt kokku saanud, kui tõusva päikese mehed oleksid ise esimesena Star Warsi valmis teinud. Jah, ma tean, et algupäraselt ongi matti võetud ühelt Akira Kurosawa filmilt (vist oli 58 aasta The Hidden Fortress?). Pean silmas, et kui koheselt oleks vana sinna filmi ka lasermõõgad ning surmatähed lisanud. Fännid vaidlevad kindlasti vastu, aga ma usun, et tulemus oleks Lucase oma fantaasiarikkuselt mitmekordselt ületanud.

Igaljuhul lahe vaatamine! Trash ütles minu arust oma blogis selle filmi kohta päris tabavalt, et vormilt camp, aga sisult korralik sci-fi. Sobilik vaatamine kõigile kellele meeldivad veidi nihkes fantaasiaga ulmefilmid. 8/10

2 kommentaari:

Trash ütles ...

See Hidden Fortressi mõju Star wars´ile on küll hirmväike, kuid hea tahtmise juures sätib selle ära küll.

Metsavana ütles ...

Pole ise näinud, toetusin hetkel paarile autoriteetidle kes sedasi väitnud.

Igaljuhul oleks see meestele hea õigustus ise võimsam Star wars kokku klopsida. Leian endiselt, et kui nad viitsiks pingutada tuleks sellest midagi väga uhket.